Nezobrazuje-li se Vám tato stránka správně, klikněte zde.
SPELOS

Informační bulletin pro obce a města

září 2013

Nelegálové zaplavují český loterní trh

Nelegálové zaplavují český loterní trh

Bohužel se potvrdilo to, na co sdružení SPELOS dlouhodobě upozorňuje. V místech, kde se politici snaží o prohibiční řešení v oblasti provozu loterií, se stále častěji vyskytují nelegální provozovatelé hazardu. Ti většinou působí pod hlavičkou občanských sdružení – někdy dokonce zneužívají názvy těch, která s loteriemi nemají nic společného.

Příkladem toho, že je na tyto „podnikatele“ policie krátká, je zejména případ občanského sdružení „Život je hrou“, na jehož nelegální aktivity již bezmála před rokem upozornil právě SPELOS. Policie následně provedla rozsáhlou razii v desítkách poboček tohoto sdružení a zabavila stovky automatů. Výsledek? „Život je hrou“ se vrací zpět do svých původních poboček a nelegální hazard nabízí dál!

Na podobné případy jsme narazili v řadě měst, což dokazuje přiložená reportáž. Věnujte jí proto prosím zvýšenou pozornost.

Rádi bychom Vás současně touto cestou upozornili na možná rizika a především negativní důsledky unáhlených a přehnaných regulací, případně prohibičních řešení v oblasti provozu loterií. Rádi Vám poskytneme odborné konzultace i součinnost při přípravě obecně závazných vyhlášek na Vašem území.

Zpět nahoru