Aktivisté dokázali, že si loterie zvolili jako politické téma

12. 02. 2014

Matěj Hollan potvrdil to, na co SPELOS dlouhodobě poukazoval. Jeho snaha zviditelnit se prostřednictvím tématu loterií byla vedena jediným cílem – získat popularitu prostřednictvím mediálně zajímavého tématu a poté vstoupit do politického života.

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů tak reaguje na úterní prohlášení brněnských aktivistů, podle něhož se rozhodli kandidovat v nadcházejících komunálních volbách.

„Více než rok jsme varovali před tím, že za snahou brněnských aktivistů o likvidaci legálního podnikatelského odvětví – loterního průmyslu -  není jiný cíl než politické ambice. Všichni starostové tak byli zneužiti v rámci politické kampaně a de facto klamáni svými budoucími politickými konkurenty. Teď už je snad všem jasné, že si aktivisté pouze našli téma, které bylo společensky aktuální, a na něm si postavili svou kariéru,“ uvedl Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.

Aktivisté v čele s Matějem Hollanem přitom svůj boj proti loteriím stavěli především na lžích a smyšlených statistikách.

„Navíc s oblibou veřejně odsuzovali každého, kdo nesouhlasil s jejich názory, případně se odmítl podrobit jejich návrhům. Tito politici byli okamžitě osočováni z braní úplatků a podobně. Sám Matěj Hollan se za tyto smyšlené výroky dokonce musel omluvit,“ dodává Petr Vrzáň.

Je tedy pravděpodobné, že se v případě úspěchu v komunálních volbách budou aktivisté podobně chovat i v jiných záležitostech, zvláště pokud z takového jednání budou mít osobní či politický prospěch.

 

 

Kontakt pro média:

Ing. Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS

Mobil: +420 724 834 375

Email: moc.soleps@aidem

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY