Až šedesáti tisícům osob hrozí nezaměstnanost!

23. 10. 2013

Přibližně 60 000 lidí – to je počet zaměstnanců v oblasti loterního průmyslu a navazujících oblastech, kteří se akutně bojí ztráty práce. Pokud totiž města a obce budou přijímat přehnaně regulační, případně prohibiční obecně závazné vyhlášky, tito lidé přibydou v již tak velmi početné skupině uchazečů o práci.

V uplynulých dnech lidé po celé republice připojovali své podpisy pod petici s názvem „Loterie bez hazardu“. Během pár týdnů se podařilo shromáždit téměř 21 000 podpisů. Petiční archy následně představitelé loterního průmyslu předali do rukou předsedy Svazu měst a obcí, Dana Jiránka.

Na možné dopady přílišné regulace loterií, kterými je kromě těžce nahraditelného výpadku ve veřejných financích a eskalace problémů s černými hernami především vysoký nárůst nezaměstnanosti, upozorňuje podrobněji následující reportáž.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY