Česká televize se propůjčila lžím aktivistů

01. 11. 2012

Největší profesní sdružení loterního průmyslu SPELOS je šokováno tendenčností pořadu INTOLERANCE, který odvysílala ČT2 ve středu 31. října 2012. Pořad se věnoval regulaci loterií v České republice a především problematice videoloterních terminálů.

„Je neuvěřitelné, že veřejnoprávní Česká televize odvysílá pořad, který je nejen neobjektivní, ale který je navíc postaven pouze na lživých argumentech osob, které se dlouhodobě snaží poškodit dobré jméno provozovatelů loterií. Obáváme se, že tento účelový pořad byl připraven „na zakázku“ úzké skupiny aktivistů, kterým nejde o otevřenou diskusi o regulaci loterií, ale o likvidaci tohoto segmentu legálního podnikání,“ uvedl Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.

Podle jeho slov je nepochopitelné, že prostor k vyjádření nedostali jak zástupci loterních společností, tak třeba ministerstva financí. „Jako již v mnoha případech jsme tak neměli bezprostřední možnost reagovat na lži, které opakovaně šíří Matěj Hollan, ale i jiní protagonisté televizní reportáže. Například tvrdit, že videoloterní terminály nemají nastavené žádné limity, je absolutní nesmysl. Svědčí to o tom, že pan Hollan loteriím vůbec nerozumí a nebo se pouze snaží docílit situace, která pomůže jeho spolupracovníkům v miliardových arbitrážních řízeních vedených proti České republice,“ dodal Petr Vrzáň, který je přesvědčen o tom, že divák tak získal zcela zkreslený a tendenčně jednostranný pohled na složitou problematiku provozování loterií a jiných podobných her.

SPELOS i některé jednotlivé loterní společnosti se proto obrátily se stížností na generálního ředitele České televize a vyzvaly ho ke sjednání nápravy. Svoji stížnost odešlou v následujících dnech také Radě České televize a Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY