Desítky nových podnětů pro Mapy nelegálního hazardu!

17. 07. 2014

Teprve před necelým týdnem spustilo sdružení SPELOS Mapy nelegálního hazardu. Projekt se setkal s velkým zájmem ze strany veřejnosti. K dnešnímu dni lidé prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.mapynelegalnihohazardu.eu podali již více než dvě desítky podnětů na další výskyt nelegálních heren.

„Jsme velmi rádi, že s námi veřejnost spolupracuje na potírání černého hazardu. Veškeré podněty, které jsme obdrželi, samozřejmě prověřujeme a pokud zjistíme, že jsou opodstatněné, zveřejníme je v našich mapách,“ uvedl Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.

Na mapách jsou zaznačeny nejen nelegální herny, ale také několik legálních provozoven, v nichž se vedle povolených herních zařízení vyskytují také nepovolené stroje – například kvízomaty.

„Již jsme zaregistrovali, že někteří provozovatelé, kteří se na našich mapách našli, začali stroje, které měli v provozovnách umístěny „načerno“, rychle odvážet. Vzhledem k tomu, že nemůžeme každý den všechny zveřejněné provozovny objíždět a opětovně kontrolovat, údaje v mapách jsou platné ke dni jejich zveřejnění. Stránky ale samozřejmě průběžně aktualizujeme,“ doplnil Vrzáň, podle jehož odhadu je v České republice minimálně tisícovka nelegálních herních zařízení.

Ještě daleko větší nebezpečí a především riziko vzniku patologického hráčství však podle SPELOS představuje neregulovatelné a nekontrolovatelné prostředí online her, poskytovaných prostřednictvím internetu. Neexistují zde vůbec žádné sázkové limity ani bezpečnostní opatření. Tyto hry navíc poskytují převážně nelegální zahraniční provozovatelé, takže navíc stát čelí mnohamiliardovým daňovým únikům.

Kontakt:
Ing. Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS
tel. 724 834 375

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY