Evropská komise potvrdila dlouhodobý názor SPELOS

14. 11. 2012

Některá média s předstihem přinesla ještě před vypršením notifikační lhůty zprávy o kritickém postoji Evropské komise k návrhu nového zákona o sázkových hrách, který předložilo Ministerstvo financí.

Sdružení SPELOS již v připomínkovém řízení, tedy více než před rokem, označilo tento zákon za zcela zbytečný. „Zásadní inovaci pravidel pro fungování herního průmyslu v ČR přinesla již Farského novela účinná od ledna letošního roku. Pokud vláda pár týdnů poté předloží úplně nový zákon, považuji to jen za další důkaz nestability podmínek pro seriózní podnikání,“ uvedl Petr Vrzáň, výkonný ředitel sdružení SPELOS.

Návrh má rovněž řadu nedostatků, a sice že neřeší nelegální působení zahraničních sázkových společností, které bez povšimnutí drancují Českou republiku a bez jakékoliv regulace a daňové povinnosti vyvádějí z naší země minimálně 10 miliard korun ročně. „Řešit to Kalouskovým přístupem, a sice umožnit dálkové hraní po předchozí registraci hráčů v kamenných pobočkách je iluzorní. Funkční je pouze čisté řešení – dálkové hraní všem zakázat nebo všem povolit a všem také stanovit stejné podmínky…“ říká Petr Vrzáň.

Návrh zákona ale obsahuje další diskriminační ustanovení, kdy znevýhodňuje provoz nejvyspělejších videoloterních terminálů pracujících pod přímou kontrolou státu na úkor překonaných výherních hracích přístrojů.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY