Informace k hospodaření Nadace VIA

15. 08. 2013

Sdružení SPELOS navazuje na otevřený dopis, který na konci července 2013 adresovalo Nadaci VIA s žádostí o vysvětlení, proč není ve výroční zprávě této společnosti za rok 2010 transparentně zveřejněn dar od loterní společnosti FORTUNA GAME, a. s., ve výši 600 000 Kč.

 Nadace VIA sdružení SPELOS informovala, že přestože Ministerstvo financí ČR eviduje tento dar u společnosti FORTUNA GAME, a. s. jako odvod části výtěžku určený na veřejně prospěšné účely roku 2010, nadace peníze přijala až v roce 2011 a řádně tento dar uvedla tedy až ve své výroční zprávě za rok 2011. Tímto Nadace VIA vyvrátila naši nesprávnou domněnku, že cíleně tají, že byla v minulosti financována prostřednictvím prostředků pocházejících z činnosti loterní společnosti.

 Na druhou stranu se sdružení SPELOS stále pozastavuje nad tím, proč se právě Nadace VIA připojila k aktivistickým iniciativám, které až hystericky odsuzují neziskové organizace, které přijímají peníze od loterních společností: Sama totiž byla příjemcem těchto finančních prostředků.

Ing Petr Vrzáň

výkonný ředitel SPELOS


<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY