K ilegálům v herním průmyslu se přidávají firmy nabízející online poker

16. 08. 2012

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů SPELOS dlouhodobě upozorňuje na fakt, že státní rozpočet ročně přichází o miliardy korun kvůli ilegálům v herním průmyslu. Těch stále přibývá a není divu. Ministerstvo financí jim totiž zatím nestanovilo jasná pravidla. Zdaleka se přitom nejedná pouze o nelegální zahraniční provozovatele internetových heren a sázkových portálů, jejichž ilegální billboardy zaplavují celou republiku.

 „Legislativní díry“ využívají také společnosti, které nelegálně provozují prostřednictvím vlastních internetových stránek on – line poker. Konkrétně se jedná například o internetovou adresu www.sharerapidpoker.cz, jejímž prostřednictvím umožňuje pravděpodobně česká obchodní společnost ShareRapid účast na sázkových hrách. Sdružení SPELOS již v této souvislosti podalo na Ministerstvo financí podnět k prošetření.

„K provozu těchto karetních sázkových on-line her je totiž dle českého právního řádu nutné splnit všechny zákonné podmínky a být držitelem povolení Ministerstva financí. To ale rozhodně není případ výše uvedené společnosti. Ta má v předmětu podnikání uvedeny pouze běžné obchodní činnosti, přitom umožňuje hrát ve virtuálním prostoru, který nazývá první českou ryze pokerovou hernou, sázkové karetní hry,“ vysvětluje Petr Vrzáň.

On-line poker navíc představuje velká rizika. Každý potenciální účastník hry se sice musí zaregistrovat, to však samozřejmě pouze prostřednictvím internetu a tedy bez řádné kontroly. Poskytne tak osobní údaje a informace, které by mohl provozovatel portálu lehce zneužít.

„Neexistují zde žádná účinná opatření k zamezení hry mladistvých, kontrola ze strany státního dozoru ani odvodové a daňové povinnosti, čímž dochází k daňovým únikům. A ty nejsou právě malé - webové stránky této společnosti totiž mají jen na sociální síti Facebook více než 5 000 fanoušků.  Pochopitelně bez toho, aby z provozu online her měl stát, obce či města jakýkoliv užitek,“ upozorňuje na rizika výkonný ředitel SPELOS a dodává, že vklady účastníků těchto her lze provést bankovním převodem, pomocí PayPal nebo SMS.

V případě, že Ministerstvo financí neučiní patřičné kroky vedoucí k zamezení dalšího neoprávněného provozu a daňových úniků ze strany této společnosti, může být tato laxnost zneužita dalšími nelegálními provozovateli!

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY