Warning: html_entity_decode(): charset `ních zařízení. Ano, v médiích se objevily informace o tom, že za nelegální provoz padají vysoké pokuty, nicméně úspěšnost jejich výběru je mizivá, sankcionované subjekty je totiž nehradí. Důkazem toho je hned první pokuta, která byla v tomto směru udělena, a to ve výši cca 10 milionů korun. Splatnost tohoto trestu však byla soudně odložena (firma si stěžovala, že by ji takováto pokuta mohla existenčně zničit). Soud tedy rozhodl, že hříšník zatím nic platit nemusí a ten následně ukončil svou činnost pod původním názvem – takže SPELOS - Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů - Pro média - Tiskové zprávy

Loterie bez hazardu: Ministerstvo financí má poněkud zvrácený smysl pro humor

27. 03. 2015

Tisková zpráva iniciativy Loterie bez hazardu:

V loňském roce navrhlo MF novelu loterního zákona, která pro svou kontroverznost skončila u ledu. Následoval návrh nového zákona, který je pro legální herny a kasina doslova likvidační. Přestože jeho konečná podoba po připomínkovém řízení není nejspíš známá ani samotnému panu ministrovi, je pravděpodobné, že dřív než od ledna 2017 platit nezačne.

Potvrzuje se tím náš názor, že na tomto paskvilu se velkou měrou podíleli aktivisté a jeho aplikovatelnost a proveditelnost je téměř nemožná. Pokud ovšem její předkladatel nechce přiznat, že se ve skutečnosti jedná o prohibiční zákon.

Ministerstvo tedy chce novelou zvýšit alespoň zdanění. Na první pohled by se mohlo zdát, že 25% loterní daň je snesitelnější než 35%. (Původní návrh byl 40%.) Zvýšení fixních místních poplatků o 100% (z 55,-Kč/den na 110,-Kč/den) za každý automat či herní pozici na ruletě je již problematičtější. Na druhou stranu lze předpokládat, že se tímto počet automatů v zemi sníží, protože z provozoven budou odstraněny tzv. "lapače prachu" - tedy stroje, které se ve skutečnosti téměř nehrají, plní spíše dekorativní funkci a zbytečně zvyšují statistiky o počtu provozovaných automatů v zemi, což je častým argumentem „pachatelů dobra“.

Největší problém této novely spatřujeme v tom, že pouze jednostranně zvyšuje daňové zatížení legálních firem a drobných provozovatelů, ale nezajišťuje žádným způsobem stabilitu pro podnikání. Jakákoli investice do provozu, dokonce i pouhé vymalování, se stává hazardem. :-D  Již vůbec nedává jistotu zaměstnancům a klid pro jejich práci.
Ministerstvo financí vytahuje návrhy novel a zákonů jako kouzelník králíky z klobouku. S daněmi mistrně žongluje a budoucnost věští z koule.

 O hernách a kasinech se často hovoří jako o "kolotočářské" zábavě. Ale to, co předvádí Ministerstvo financí ČR, je cirkus na kolečkách.

 

 

Kontakt:

mobil: 773 380 017

e-mail: moc.liamg@udrazahzebeiretol

www.facebook.com/LoterieBezHazardu