Loterie jsou zneužívány v politickém boji

14. 02. 2014

Občané proti hazardu spolu s aktivisty z o. s. Brnění dnes oznámili, že budou v celé České republice koordinovat vyhlášení místních referend, ve kterých se budou domáhat nulové tolerance vůči provozování loterií a jiných podobných her. SPELOS respektuje právo obcí svobodně a bez nátlaku rozhodovat o regulaci loterií, nicméně důrazně varuje před účelovým politickým zneužitím tohoto tématu v podzimních komunálních volbách.

„Aktivistům nejde o seriózní diskusi postavenou na argumentech. Chtějí pouze využít atmosféry strachu a nenávisti vůči provozovatelům loterií, kterou se jim za poslední dobu podařilo v České republice vybudovat, a strhnout tak voliče v komunálních volbách na svou stranu. Většina z protagonistů místních referend totiž bude sama v souběžně konaných komunálních volbách usilovat o to, aby se dostala nejen do zastupitelstev, ale přímo na placená radniční místa. Regulace loterií je tak jen zástupným tématem a vhodně zvolenou předvolební kampaní,“ řekl Petr Vrzáň, výkonný ředitel sdružení SPELOS.

SPELOS dlouhodobě nabízí obcím otevřenou a transparentní diskuzi na téma regulace loterií, která se bude opírat nikoliv o lži a zkreslená fakta aktivistů, ale seriózní fakta.
Problematika loterií se nedá vyřešit jednoduchým mávnutím kouzelného proutku, natož nulovou tolerancí. Ta by vedla pouze k masivnímu rozmachu černých heren a všech dalších forem nelegálního hazardu. V konečném důsledku by tak nedošlo k eliminaci negativních dopadů loterií, ale naopak k jejich nekontrolovatelnému rozmachu. Navíc by veřejné rozpočty přišly o několik miliard korun ročně, které dnes plynou do státního i obecních rozpočtů z činnosti legálních českých loterních společností.


Kontakt pro média:
Ing. Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS
Mobil: +420 724 834 375
Email: moc.soleps@aidem

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY