Loterní průmysl bojuje peticí proti nelegálním provozovatelům online her

18. 06. 2014

Stop nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tak by se dala zjednodušit hlavní myšlenka iniciátorů petice, která žádá řešení v oblasti nelegálních loterií na internetu. Akci organizuje sdružení provozovatelů SPELOS za podpory řady dalších loterních společností a zaměstnanců loterních firem. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

„Naše trpělivost s tím, jak stát nečinně přihlíží působení nelegálních zahraničních společností, které u nás nabízejí online sázky, už skončila. Zatímco jsou české loterní společnosti podrobeny téměř likvidační odvodové zátěži, na zahraniční provozovatele se žádná legislativa nevztahuje. Řada těchto firem dokonce v České republice také inzeruje, což je v rozporu se zákonem. Přesto jim to prochází. Stát se totiž zcela nepochopitelně zaměřuje pouze na české loterní společnosti, kterým neustále ztěžuje podmínky provozu,“ dodal Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.

Jeho slova potvrzuje i další členka petičního výboru, Yveta Caniniová: „Naši zákonodárci se chovají tak, jako by jim vůbec nevadilo, že takto státní rozpočty přicházejí každoročně o přibližně 5 miliard korun. Místo toho podnikají takové kroky, které mohou připravit o zdroj obživy až 60 000 lidí a způsobit ještě větší rozmach černého trhu. S tímto zásadně nesouhlasíme a žádáme naše zákonodárce o to, aby se co nejrychleji začali zabývat skutečnými, již existujícími problémy namísto toho, aby vytvářeli nové.“

Organizátoři petice očekávají, že se pod petiční archy v celé republice podepíší desetitisíce lidí. 

Petice ke stažení

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY