Absurdní situace - vládní usnesení nadřazeno zákonu!

24. 05. 2012

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů SPELOS je šokováno usnesením vlády ze dne 16.5.2012.

Vláda v něm totiž nepřímo oznamuje, že nehodlá respektovat platný zákon, který stanovuje tříleté ochranné období provozovatelům loterií a jiných podobných her. Bez ohledu na toto přechodné ustanovení, které je stanoveno tzv. Farského novelou, totiž vláda ukládá ministru financí, aby v některých případech s provozovateli loterií a jiných podobných her zahájil správní řízení k rušení již vydaných povolení.

Proti touto postupu se samozřejmě provozovatelé budou bránit všemi dostupnými prostředky. Vládou navržené řešení totiž v některých případech odporuje zákonu.

Podle našeho názoru se jedná o přímé porušení ústavního pořádku a pošlapání legislativní tvorby. Není přece možné, aby se vládní usnesení nadřazovalo nad zákon!

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY