Advokát Oršula a Brnění? Společně k miliardám ze státního rozpočtu!

28. 06. 2012

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů SPELOS  upozorňuje, že bojovníci proti takzvanému hazardu slouží ve skutečnosti úplně jiným cílům. Pod rouškou občanské starostlivosti chtějí získat miliardová odškodění od českého státu.

 

„Nyní jsme pro naše tvrzení získali přesvědčivý důkaz. Zástupci občanského sdružení Brnění představili na workshopu Sdružení místních samospráv advokáta Jiřího Oršulu jako svého spolupracovníka. Doktor Oršula je spojen s jednou z největších arbitráží proti státu v kauze Diag Human. Jako jeden z právních zástupců firmy se Oršula otevřeně chlubí tím, že figuroval v této kauze od začátku 90. let a pomohl klientovi k milionům ze státního rozpočtu. Dodnes podle médií proti státu uplatňuje část svých osobních pohledávek prostřednictvím švýcarských offshorových firem,“ pokračuje výkonný ředitel SPELOS, Petr Vrzáň.

 

JUDr. Jiří Oršula figuroval i v další – tentokrát dvou a půl miliardové arbitráži vedené proti státu ve sporu o povolené videoloterní terminály (VLT) a internetovou ruletu. Vlastimil Vyhlídal, akcionář CASINO KARTÁČ GROUP, a.s. podal ve spolupráci s advokátem JUDr. Oršulou na stát žaloby a žádá náhrady škod. Ty měly vzniknout tím, že Ministerstvo financí v roce 2003 zamítlo žádost o povolení k provozu sázek na internetové ruletě a ve stejném roce naopak povolilo provoz videoloterních terminálů, které kasinům údajně nezákonně konkurují. Způsob i vedení arbitráže přitom nápadně připomíná praktiky používané v kauze Diag Human.

 

Představitelé SPELOS jsou přesvědčeni, že zastupování údajně nezávislého o.s. Brnění panem Oršulou je čistě účelovou záležitostí ve snaze připravit stát o miliardy. Aby se tato skupina mohla dostat ke státním penězům, potřebuje nejen Nálezy Ústavního soudu, které vznikly na popud shodného sdružení Brnění, o.s. a zřejmě po právních radách zmíněného advokáta, ale také masové útoky proti legálním provozovatelům. Brnění spolu s dalšími podobnými občanskými sdruženími se tak nepřímo stává dalším nástrojem proti státu a pomocníkem zahraničních on-line kasin, kterých se ve svých mediálních výrocích zastává.

 

K dosažení cíle výroku soudu o škodě (a následnému přesunu miliard ze státního rozpočtu za odškodění k cílové skupině, která se za žalobami skrývá) však pár Nálezů Ústavního soudu nestačí. Patrně to je důvodem, proč JUDr. Oršula nyní nabádá část obcí k ústavní stížnosti proti zákonnému provozování videoloterních terminálů a výherních hracích přístrojů. Jedná se totiž o jeden ze způsobů, jak si opatřit důkazy, že jeho klientovi vznikla skutečná, nikoliv fiktivní škoda.

 

Snad si už kauzy všimnou i kompetentní orgány a zabrání zopakování kauzy vykonstruované shodným advokátem, který jen právně zkopíroval „osvědčený“ postup jako u Diag Human.

 

 

 

Ing. Petr Vrzáň

výkonný ředitel SPELOS

Revoluční 1200/16, 110 00 Praha 1

Tel: +420 724 834 375, e-mail: moc.soleps@soleps

www.spelos.com

 

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY