Další důkaz, že poslanec Josef Novotný lobbuje za kasina

17. 05. 2012

Další důkaz o tom, že poslanec Josef Novotný není svědomitým bojovníkem proti hazardu, ale pouze lobbistou provozovatelů kasin, dnes přinesl článek na portále www.ParlamentniListy.cz. Josef Novotný zde doslova říká: „Věci veřejné budou nadále pozorně sledovat, jak vláda naplňuje to, aby se vysoký hazard, který se dnes provozuje na benzinkách, v restauracích nebo v cukrárnách vrátil do kontrolovaného režimu kasin tak, aby se zabránilo praní špinavých peněz.“

„Pan Novotný ze sebe dělá bojovníka proti hazardu jen naoko. Ve skutečnosti se snaží o cílenou diskreditaci a likvidaci především provozovatelů videoloterních terminálů, kteří jsou některými provozovateli kasin považovány za největší konkurenty. Zřejmě se pan poslanec snaží o to, aby tržby, které se dnes realizují na videoloterních terminálech spadly do klína majitelům některých kasin,“ řekl Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.

Podle sdružení SPELOS je tvrzené praní špinavých peněz v rámci centrálních loterních systémů absolutně vyloučeno. Stát má díky on line přístupu detailní kontrolu o všech finančních pohybech, které může v reálném čase sledovat a plně kontrolovat. „A především tento systém má v sobě zabudován mechanismus, který dokáže vyhodnotit, zda výhra byla dosažena skutečnou hrou, nikoliv prapodivnou machinací,“ zdůraznil Petr Vrzáň.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY