Pokerové turnaje patří do kasín

08. 06. 2012

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů a dalších her SPELOS nesouhlasí s protesty pořadatelů a hráčů pokerových turnajů proti zákonu, který podmínky pro pořádání pokerových turnajů jasně stanovuje. Protesty jsou vyvolány pokutami, které udělil olomoucký finanční úřad v Přerově a Uničově za pokerové turnaje konané mimo kasina.

 

Podle SPELOS je nesouhlasná reakce pořadatelů a hráčů turnajů stejně, jako majitelů některých pokerových klubů, naprosto absurdní. Poker je totiž sázková hra jako každá jiná. Výhra zde podle definice v loterním zákoně závisí na náhodě a prohrát zde je možné vyšší částky než například v číselných loteriích, kurzových sázkách nebo na výherních hracích přístrojích.

 

Na rozdíl od těchto loterií nebo jiných podobných her však zde donedávna neexistovala jakákoliv kontrola finančních toků a vsazených či vyplacených částek. Provozovatelé pokerových turnajů, kteří je v minulosti provozovali bez povolení Ministerstva financí, tak do 1. 1. 2012, nemuseli plnit žádné podmínky. Proto se zákonodárci správně rozhodli ošetřit zmíněný stav zákonem a sjednotili pravidla i pro tento typ hry.

 

S postupem finančního úřadu v Olomouci proto jednoznačně souhlasíme. Není zde totiž důvod, aby své kontroly zaměřoval výhradně na jiné typy loterií a sázkových her a pokerové turnaje zcela nelogicky vynechával. Tito nelegální provozovatelé si musejí uvědomit, že jde o trestný čin provozování neoprávněné loterie a jiné podobné hry. S možností udělení pokuty v důsledku nerespektování zákona museli předem počítat.

 

 

 

 

Ing. Petr Vrzáň

výkonný ředitel SPELOS

Revoluční 1200/16, 110 00 Praha 1

Tel: +420 724 834 375, e-mail: moc.soleps@soleps

www.spelos.com

 

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY