Provozovatelé herního průmyslu nesouhlasí s praktikami městského obvodu Ostrava – Jih

07. 03. 2012

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů SPELOS odmítají praktiky městského obvodu Ostrava – Jih.

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů SPELOS se jednoznačně distancuje od praktik městského obvodu Ostrava – Jih. Ten podle našich informací v připravovaném Návrhu změny regulační vyhlášky statutárního města Ostravy, který budou ve čtvrtek projednávat zastupitelé, jednoznačně zvýhodňuje některé provozovatele loterií a jiných podobných her na svém území.

Sdružení SPELOS, které je největším profesním sdružením na trhu v tomto oboru, bylo založeno jako transparentní platforma pro diskusi obcí a měst s provozovateli. I v tomto případě bylo připraveno se zastupiteli jednat a být nápomocno při hledání takového řešení, které bude ve skutečném zájmu obyvatel Ostravy – Jih. Zvýhodňování některých provozovatelů členy městské rady před jinými, však za tento zájem nepovažujeme. Skutečnost, že na rozdíl od řady jiných obcí a měst nebylo s provozovateli transparentně jednáno, vyvolává naši oprávněnou obavu, že mohou být ve čtvrtek zastupitelé některými subjekty při svém hlasování zneužití v konkurenčním boji.

Důrazně proto vyzýváme členy rady městského obvodu Ostrava – Jih k tomu, aby svůj postup řádně vysvětlili. V opačném případě se vystavují riziku soudních sporů ze strany znevýhodněných a poškozených provozovatelů.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY