SPELOS podává trestní oznámení v kauze Ostrava - Jih

26. 06. 2012

Největší profesní sdružení herního průmyslu u nás SPELOS dnes podalo trestní oznámení pro podezření ze zneužití pravomocí úřední osoby.

Jde o postup městské části Ostrava-Jih, kde došlo diskriminačním způsobem k výraznému omezení svobodného podnikání části legálních provozovatelů sázkových her.

"Je přeci zvláštní, když se úřední rozhodnutí vybraného provozovatele nedotkne a druhý má o svoje provozovny přijít, což by mimo jiné připravilo ze dne na den o práci stovky lidí," říká výkonný ředitel SPELOS Petr Vrzáň.

Rada městské části Ostrava-Jih přijala v únoru letošního roku usnesení, které dramaticky omezilo počet ulic, kde mohou legální provozovatelé herního průmyslu nabízet své služby. Výrazně poškozen byl především jeden ze členů SPELOS, společnost SYNOT TIP. Její zástupci si na postup městské části Ostrava-Jih opakovaně stěžovali a výsledkem bylo další omezení počtu jejích provozoven. Mezi další poškozené patří např. firma Bonver WIN a řada dalších.

"Při neformálních rozhovorech s úředníky bylo dokonce zástupcům společnosti SYNOT TIP doporučeno, ať se jdou dohodnout s konkrétním provozovatelem, který prý o tom, kde budou provozovny zachovány, ve skutečnosti rozhoduje. To už pak člověk skutečně uvažuje nad tím, kde to vlastně jsme?" dodává Petr Vrzáň.

Členové SPELOS respektují zákonné pravomoci představitelů veřejné správy. Zjevné diskriminační podmínky přijaté městskou částí Ostrava-Jih je však donutily k poslední možné obraně oprávněných zájmů, kterou je podání trestního oznámení.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY