SPELOS se ptá zastupitele Andera: Kdo je loterní mafie?

20. 06. 2012

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů a dalších her SPELOS vyzývá brněnského zastupitele za stranu zelených, Martina Andera, k tomu, aby sdělil, koho konkrétně má na mysli, když v médiích vypouští výroky o loterní mafii a jaké má k těmto svým tvrzením důkazy? Naposledy takto učinil v minulém týdnu pro zpravodajskou agenturu Mediafax.

Ander zde hovořil o vlivu loterní mafie na radnice brněnských městských částí.

Vzhledem k tomu, že se členové největšího profesního sdružení podnikatelů v loterním průmyslu u nás necítí být mafií, naopak všude, kde působí – včetně města Brna – provozují na základě zákona, řádně platí daně a odvádějí další povinné platby, žádáme o vysvětlení, kdo zmíněnou loterní mafií je (pokud tedy skutečně někdo takový existuje), abychom tak před ním byli varováni a mohli upozornit též ostatní provozovatele. V této souvislosti bychom uvítali předložení relevantních důkazů o tom, že se výše uvedené tvrzení zakládá na pravdě. Sám pan Ander by měl nekalé praktiky zmíněné mafie, o kterých je zřejmě spolehlivě informován, upozornit také orgány činné v trestním řízení, které oprávněnost jeho tvrzení posoudí a případně podniknou příslušné kroky.

Podle Andera by navíc finanční prostředky odvodů z loterií a jiných podobných her neměly být rozděleny mezi městské části, kde jsou jednotlivá herní zařízení umístěna, tak, jak to nyní stanoví platný zákon. Daňové odvody by podle Andera měly být rozděleny jednotlivým městským částem podle počtu obyvatel, což je však v rozporu s platnou legislativou, která pravidla pro rozdělení odvodu jasně stanovuje. Tento klíč rozdělování finančních prostředků navíc může vzbuzovat také podezření z kupování volebních hlasů a podobně.

Pana Andera tedy žádáme o konkretizaci jeho tvrzení a zároveň o respektování platné právní úpravy v oblasti rozdělování finančních prostředků z provozu loterií a jiných podobných her jednotlivým brněnským městským částem.


<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY