SPELOS: Zastupitelé Ostravy-Jih mohou ohrozit pravidla hospodářské soutěže!

30. 03. 2012

Členové profesního sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů SPELOS se budou po městu Ostrava domáhat ušlých zisků. Stane se tak v případě, že zastupitelé města schválí návrh zastupitelů části Ostrava – Jih na doplnění regulační vyhlášky, vymezující lokality, kde nadále bude možné provozovat loterie a jiné podobné hry.

Zastupitelé městské části Ostrava – Jih upravili původní návrh městské rady tak, že k němu připojili ještě další 4 ulice a takto pozměněný návrh schválili. Již původní návrh byl přitom diskriminační pro společnosti se sídlem mimo území Ostravy. SPELOS na tento fakt městskou radu upozorňoval, nikdo z jejích členů však na dopis nereagoval. Objektivní kritéria rozhodující pro výběr lokalit, kde loterie a jiné podobné hry nebudou moci být v budoucnu provozovány, nesdělili ani zastupitelé městské části Ostrava – Jih. Jednotliví provozovatelé i zástupci SPELOS měli snahu o transparentní jednání, byli přítomni i zasedání zastupitelů. Nebylo jim ale dovoleno se účastnit diskuze. Toto jednání považujeme za nekorektní a máme vážné podezření, že zastupitelé jednali a rozhodovali pod taktovkou jiných provozovatelů.

Konečné rozhodnutí o schválení návrhu této vyhlášky je v kompetenci zastupitelů města Ostravy.

Provozovatelé centrálních loterních systémů věří, že Magistrát města Ostravy již nebude hluchý k argumentům zástupců loterního průmyslu a dříve než přijme návrh, který ohrožuje hospodářskou soutěž, bude s provozovateli jednat. Pokud nám totiž nebude umožněno se dále věnovat naší podnikatelské činnosti, budeme se domáhat ušlých zisků.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY