Tiskové prohlášení SPELOS: V arbitrážích se budeme domáhat desítek miliard korun!

29. 03. 2012

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů (SPELOS) zásadně odmítá vyjádření veřejného ochránce práv, JUDr. Pavla Varvařovského.

SPELOS zaslal ombudsmanovi dne 9.3.2012 dopis, podrobně vysvětlující zásadní rozdíly mezi výherním hracím přístrojem a centrálním loterním systémem s koncovými interaktivními videoterminály (IVT), které pan Varvařovský zpochybňuje. Uvedl taktéž na pravou míru některá mylná prohlášení ombudsmana. Zástupci loterních společností ombudsmanovi nabídli rovněž možnost osobního setkání s vysvětlením celé problematiky.

Ombudsman však ve své odpovědi plné ironie návrh setkání odmítl, loterní společnosti navíc nařkl z ignorace jeho argumentace.

Sdružení SPELOS trvá na tom, že pokud Ministerstvo financí pod vlivem ombudsmana zruší stávající povolení na IVT, loterní společnosti v arbitrážích zažalují stát o zmařené investice a ušlé zisky. Ty se budou pohybovat v desítkách miliard korun.

Je nepřípustné, aby v demokratické zemi stát prakticky ze dne na den zrušil to, co jednou povolil. Provozovatelům loterních zařízení nepřísluší pochybovat o správnosti rozhodnutí ministerských úředníků, kterým byla svěřena pravomoc. Nemohou proto předvídat, že jejich rozhodnutí mohou být špatná a budou tudíž změněna a na případné změny se tedy nemohli předem připravit. Provozovatelé taktéž na nesprávná ministerská rozhodnutí nemohou doplácet.

Jak loterní společnosti, tak jejich zahraniční dodavatelé, kteří nyní mohou být poškozeni tak v dobré víře investovali desítky miliard korun a podepsali smlouvy, které jsou stále v platnosti.

Jsme skutečně šokováni, že veřejný ochránce práv rezolutně odmítá setkání se zástupci profesní organizace a nehodlá si vyslechnout jejich odborné argumenty.

Loterní průmysl je v České republice legálním odvětvím podnikání a k jako takovému je k němu třeba přistupovat.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY