Zastupitelé v Rumburku hrubě zneužili pravomoci k regulaci herního průmyslu

12. 04. 2012

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů SPELOS důrazně žádá obce a města, aby nenásledovala způsob regulace herního průmyslu zvoleného zastupiteli města Rumburk, spočívající v předání monopolu jednomu provozovateli.

Jde o zcela zjevné zneužití nově nabyté regulatorní pravomoci zastupitelstvem města Rumburk, neboť smyslem zákonného zmocnění je svěřit obci nástroj k zajištění místních záležitostí veřejného pořádku, nikoli umožnit za úplatek upřednostnění některého z provozovatelů bez veřejné soutěže.

Vzhledem k tomu, že vysvětlení pana místostarosty Švába ve smyslu ochrany investic této firmy neobstojí (totéž zajistí pozitivně formulovaná obecně závazná vyhláška na dané adresy) a obec tento krok zdůvodnila pouze důvodem mající zřetelné rysy korupce, sdružení SPELOS bude reagovat všemi právními možnostmi, jak zneplatnit toto účelové rozhodnutí potírající samu podstatu hospodářské soutěže.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY