Nelegálové zaplavují český loterní trh

25. 09. 2013

Bohužel se potvrdilo to, na co sdružení SPELOS dlouhodobě upozorňuje. V místech, kde se politici snaží o prohibiční řešení v oblasti provozu loterií, se stále častěji vyskytují nelegální provozovatelé hazardu. Ti většinou působí pod hlavičkou občanských sdružení – někdy dokonce zneužívají názvy těch, která s loteriemi nemají nic společného.

Příkladem toho, že je na tyto „podnikatele“ policie krátká, je zejména případ občanského sdružení „Život je hrou“, na jehož nelegální aktivity již bezmála před rokem upozornil právě SPELOS. Policie následně provedla rozsáhlou razii v desítkách poboček tohoto sdružení a zabavila stovky automatů. Výsledek? „Život je hrou“ se vrací zpět do svých původních poboček a nelegální hazard nabízí dál!

Na podobné případy jsme narazili v řadě měst, což dokazuje přiložená reportáž. Věnujte jí proto prosím zvýšenou pozornost.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY