Obyvatelé Znojma požadují smysluplnou regulaci, nikoliv nebezpečnou prohibici!

06. 05. 2014

Znojemské kino Svět včera hostilo debatu na téma regulace loterií. V rámci akce, kterou organizovali členové Transparency International, dala veřejnost jednoznačně najevo skutečnost, že o prohibici nestojí a preferuje smysluplnou regulaci. A to i přesto, že se v těchto dnech snaží aktivisté právě místní obyvatele přimět k tomu, aby se zapojili do petice pro vyhlášení referenda.

Debaty se zúčastnili také odborníci z oblasti loterního průmyslu, kteří se zde podělili o mezinárodní zkušenosti.

V závěru akce pak proběhla anketa, v jejímž rámci se veřejnost mohla tajným hlasováním anonymně vyjádřit k tomu, zda podporuje prohibiční řešení či nikoliv.

Výsledek? Z celkem 75 hlasujících jich bylo pouze 7 pro přijetí prohibičního řešení. Zbývajících 68 respondentů prohibici odmítá.

„Jsme rádi, že jsme se této akce za odbornou veřejnost mohli zúčastnit také my a přednést zde své názory, argumenty a zkušenosti. Současně oceňuji fakt, že místní lidé nepodléhají tlaku aktivistů a řídí se svým vlastním rozumem. Dobře totiž vědí, že prohibice žádný problém nevyřeší, naopak ho pouze prohloubí. Jediným správným řešením je opodstatněná a smysluplná regulace,“ doplnil Petr vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY