Podivný paradox: Aktivisté odmítají diskuzi se zástupci herního průmyslu!

29. 11. 2013

Při nedávné konferenci s loterní tématikou, která se konala na půdě Senátu České republiky, se zástupci sdružení SPELOS rozhodli nabídnout aktivistům, kteří se staví do role samozvaných bojovníků proti hazardu, diskuzi. Jejím cílem bylo, aby zde obě strany prezentovaly své názory, zkušenosti a představy, vztahující se k regulaci tohoto podnikatelského odvětví, případně dospěly k rozumnému kompromisu s tím, že následně by bylo vhodné uspořádat veřejnou debatu na toto téma.

Přestože byl pan jeden z aktivistů – Matěj Hollan původně této nabídce nakloněn a účast na setkání předběžně přislíbil, na další kontakt reagoval již jen kategorickým odmítnutím jakékoliv neveřejné diskuze.

Nabízí se tedy jediné vysvětlení – původní zájem o setkání byl z jeho strany pouze alibistickým gestem kvůli přítomnosti médií.

S ohledem na to, že se pan Hollan spolu se svými kolegy regulací loterií dlouhodobě zabývá, je však opravdu s velkým podivem, že nemá zájem o osobní setkání s těmi, kteří v této oblasti působí a mají s jejím provozem u nás a často i v zahraničí dlouhodobé zkušenosti – tedy se zástupci loterního průmyslu. Naopak nabídky ze strany jiných institucí a jednotlivců, kteří často prezentují pouze vlastní domněnky smyšlené statistiky, s velkou oblibou přijímá, případně sám iniciuje.

Z toho lze jednoznačně odvodit, že se pan Hollan rád setkává pouze s lidmi, kteří se v dané problematice méně orientují, a proto přijímají jeho neobjektivní argumenty. Naopak z debaty s odborníky v této oblasti má obavy.

Jménem sdružení SPELOS proto aktivistům nabízíme veřejnou diskuzi.

 

Petr Vrzáň,

výkonný ředitel SPELOS

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY