Podlehla vláda zlobbovaným aktivistům?

29. 07. 2015

Z kusých zpráv to zatím vypadá, že vláda podlehla zlobbovaným aktivistům, kteří bez jakékoli zodpovědnosti zasahují už i do legislativy. Jsou-li pravdivé informace o přestávkách ve hře, časovém omezení provozu heren a různých daňových sazbách, pak jde jednoznačně o posun k horšímu, oproti verzi předložené Legislativní radě vlády.

 1) V případě přestávek ve hře jde o neodůvodněný administrativní zásah do procesu hry, který má zřejmě posloužit internetovým provozovatelům, dle jejichž zadání aktivisté vyvíjejí soustavnou činnost proti tuzemským "land base" provozovatelům. Neměla by se vláda spíše zabývat povinnou přestávkou po dvou hodinách u řidičů kamionů?

2) V případě časového omezení heren jde o jednoznačnou diskriminaci určitého typu herního prostředí, která nadržuje kasinům a zvýhodňuje jejich provoz. Přitom norma by měla být v každém případě nediskriminační.

3) Odmítáme různé daňové sazby pro různé hry provozované v rámci téhož zákona. Je-li zavedena loterní daň jako daň sektorová, pak by její sazba měla být jednotná. Více sazeb přinese pouze daňové úniky a nerovnost na trhu.       

 Věříme, že se najde alespoň polovina poslanců, kteří očistí tuto předlohu od lobbistických návrhů znehodnocující budoucí právní úpravu.

 

Ing. Petr Vrzáň,

prezident SPELOS

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY