Politici spolu s aktivisty chystají diskreditaci loterního průmyslu!

30. 09. 2013

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů SPELOS má signály o tom, že se v rámci blížících se voleb někteří politici a aktivisté budou opětovně snažit o diskreditaci loterního průmyslu. Účelem této kampaně je snaha ovlivnit voliče před nadcházejícími parlamentními volbami a posílit politické šance některých kandidátů. Právě loterie pro ně totiž představují populistické téma, kterým by své jméno v politickém souboji rádi zviditelnili.

  Proti tomuto politickému zneužití legálního podnikatelského odvětví -  loterního průmyslu - se předem důrazně ohrazujeme! Již několikrát se totiž ukázalo, že tzv. „bojovníci proti hazardu“ často účelově lhali a zveřejňovali smyšlené statistiky i argumenty. Za své výroky se dokonce nejednou museli omluvit.

 Touto cestou proto vyzýváme všechna seriózní média, aby v rámci objektivity a vyváženosti zpravodajství důsledně naslouchali argumentům všech stran – tedy především samotným provozovatelům. Jedině oni totiž mohou poskytnout odborný pohled na celou problematiku, mnohaleté zkušenosti a také srovnání tohoto druhu podnikání v České republice a zahraničí.

 

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY