Populismus vynesl Hollana na kandidátku

02. 09. 2013

Matěj Hollan je zářivým příkladem toho, že lži a populismus mohou člověka vynést až do politiky. Právě tento aktivista, který veřejnost dlouhodobě zásobuje svými lživými výroky a smyšlenými statistikami, se totiž nyní rozhodl posílit naši politickou scénu. Pravda tak vyšla najevo – veškeré pomluvy a snahu o likvidaci legálního podnikatelského odvětví Hollan činil jen proto, aby z toho měl osobní prospěch.

„Od začátku bylo patrné, že každý krok, který Hollan učinil, směřoval k jedinému: Získat si veřejnost na svou stranu za každou cenu a posbírat tak potřebné politické body,“ uvádí Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS a doplňuje: „Bohužel však řada jeho argumentů, týkajících se loterního průmyslu, byla lživá. Hollan si tak pouze našel téma, které bylo společensky aktuální, a na něm si postavil svou kariéru.“

Hollan používal smyšlené údaje velmi často – oháněl se lživými nebo dokonce vůbec neexistujícími statistikami (např. o počtu závislých gamblerů a podobně), připisoval si úspěchy, které mu nepříslušely (odhalení nelegálních provozovatelů loterií, na které SPELOS upozornil orgány činné v trestním řízení několik měsíců před Hollanovým „objevem“), obviňoval bez jakéhokoliv důkazu každého, kdo se odmítl podrobit jeho „diktatuře“ z braní úplatků (za tyto vymyšlené výroky se dokonce musel omluvit).

„Asi nejzářivějším příkladem toho, že je pro Hollana důležité pouze jeho vlastní ego, je fakt, že Hollanovi není trapné odsuzovat názory, které dříve prezentoval on sám,“ říká Vrzáň. Naráží tím na situaci, kdy aktivisté v čele s Hollanem opakovali, že obce mají právo si samy rozhodovat o tom, zda na svém území hazard chtějí či nikoliv. Poté, kdy aktivisté zjistili, že ne každá obec loterie na svém území na popud Hollana a dalších zakáže, stejní aktivisté začali pravomoci, po kterých tolik volali, odsuzovat a požadovat centrální nastavení pravidel, po kterých paradoxně dlouhodobě volají i sami provozovatelé.

„Je opravdu smutné, že naši politickou scénu devalvují lidé, kteří se snaží zviditelnit a získat si veřejnost za každou cenu pouze na základě manipulace, líbivých slov a lží,“ uzavírá Vrzáň.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY