Praha se vydala cestou populismu

27. 11. 2015

Praha se vydala cestou populismu

 

Pražští zastupitelé zmařili celoroční práci komise, kterou zřídil magistrát hlavního města Prahy ve věci regulace loterií. Vyhlášku, která vycházela z racionálních podkladů, smetli ze stolu a vydali se cestou populismu a diskriminace jednoho herního prostředí.

„Opravdu není možné, aby o odborné problematice rozhodovali zastupitelé naprosto neznalí věcí. Jejich rozhodnutí v konečném důsledku přinese zmaření investic, nezaměstnanost a především nelegální hazard, se kterým již dnes naše země bojuje v nebývalé míře,“ uvedl Petr Vrzáň, prezident SPELOS, a doplnil: „Novou vyhlášku, která dává zelenou pouze kasinům, napadneme všemi možnými prostředky. Tato diskriminační norma nejen, že nerespektuje doporučení ministerstva vnitra ke stanovení přechodného ustanovení, ale ani judikáty evropského soudního dvora.“

K obdobné situaci došlo před nedávnem také v Maďarsku, kde došlo k zákazu provozu loterií v jiných provozovnách, než kasinech Tento postup je dle evropského soudního dvora v rozporu s evropským právem, pokud provozovatelé nezískají přechodné období nebo náhradu za zmařené investice. V obdobných případech mají provozovatelé nárok na náhradu vzniklé škody.

 

 

Petr Vrzáň, prezident SPELOS

Tel: +420 724 834 375

Email: moc.soleps@soleps

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY