Registrace hráčů je správným krokem

23. 10. 2014

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů SPELOS kvituje snahu Ministerstva financí, které chce v oblasti loterního průmyslu zavést centrální informační systém a tento prvek vložit také do připravovaného zákona o loteriích.

Na vhodnost tohoto konceptu jsme Ministerstvo financí dlouhodobě upozorňovali a jsme rádi, že na naše slova nakonec došlo. Systém, umožňující mimo jiné povinnou registraci hráčů a zabránění ve hře rizikovým skupinám osob, jakými jsou například mladiství nebo příjemci sociálních dávek, je světovým trendem. Někteří naši členové navíc kromě dalších preventivních bezpečnostních opatření nabízejí dobrovolnou registraci svým klientům již nyní a zájem o ni je velký,“ uvedl Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.

SPELOS současně upozorňuje na to, že profesní asociace a jednotlivé loterní společnosti mají s budováním a implementací obdobných systémů velké zkušenosti, proto jsou připraveny být v tomto směru partnerem Ministerstva financí a aktivně s ním spolupracovat.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY