SPELOS členem prestižní evropské federace her a zábavy- EUROMAT!

09. 11. 2015

Největší tuzemské sdružení provozovatelů loterií a jiných podobných her SPELOS se stalo součástí EUROMATu (The European Gaming and Amusement Federation). V uplynulých dnech se stalo již 19. členem této evropské federace her a zábavy.

 „Jsme rádi, že jsme se stali členem této významné organizace. Hlavním cílem naší vzájemné spolupráce je regulace online loterií tak, aby tato oblast nebyla zvýhodněna oproti tradičním land-based provozovatelům. Současně hodláme usilovat o nastavení přiměřeného a nediskriminačního zdanění, to vše ve spolupráci s národními regulátory. Považujeme totiž za nutné dodržení zodpovědného přístupu k řešení otázky regulace loterií tak, jak je tomu zvykem u zábavního průmyslu ve většině evropských zemí,“ uvedl Petr Vrzáň, prezident SPELOS.

Evropské sdružení EUROMAT bylo založeno již v roce 1979. Dnes zastupuje soukromé provozovatele a výrobce zábavních zařízení, dětských atrakcí a land-based provozovatele loterií a hracích automatů v celé Evropě.

EUROMAT reprezentuje zájmy svých členů v rámci celé EU. Loterní průmysl zde totiž dává práci více než čtvrt milionu lidí. Federace současně poskytuje přesné a korektní informace evropským médiím, občanům a institucím a podporuje své členy v jejich snaze zavádět principy zodpovědného hraní.

 

 

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY