SPELOS k rozhovoru se Sv. Bartíkem na serveru Lidovky.cz

16. 05. 2013

Za sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů si dovoluji prohlásit, že informace, které pan Bartík ve včerejším rozhovoru pro server lidovky.cz prezentoval, jsou do značné míry zavádějící. Předně si nemyslím, že by kdokoliv ze zástupců provozovatelů loterií mohl nebo dokázal suplovat roli policie a tedy sliboval, že ohlídá, zda v dané lokalitě, kde svá herní zařízení provozuje, nejsou černé herny. Pravdou ale je, že pokud bude mít veřejnost možnost navštěvovat provozovny legální, které jsou pod dohledem ze strany příslušných státních orgánů, nebudou mít důvod navštěvovat černé herny.  Právě případ o. s. Život je hrou přece potvrdil, že nelegální provozovny doslova rostly jako houby po dešti právě v místech, odkud byli legální provozovatelé vytlačeni. A takto je tomu i v mnoha jiných zemích.
 
Také musím konstatovat, že informace „Policie a finanční úřady prokázaly, že si s tím (myšleno nelegálními provozovateli) umí bleskurychle poradit. Takový argument šíří jenom hazardní mafie a věří mu jen ten, kdo buď hájí jejich zájmy, nebo nezná tu realitu,“ je naprosto lživá. Policie celou síť nelegálních provozovatelů rozkryla právě díky spolupráci s naším sdružením. Byl to SPELOS, kdo již v listopadu loňského roku podal v tomto směru trestní oznámení a o měsíc dříve informoval příslušné státní orgány a instituce. Orgánům činným v trestním řízení jsme dokonce dění na hernách zdokumentovali a předali jsme jim i videozáznamy. O to víc nás překvapuje, že si nyní své zásluhy připisují aktivisté, kteří o existenci podobných sdružení dlouhou dobu neměli ani ponětí.

Petr Vrzáň, výkonný ředitel Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů (SPELOS)

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY