SPELOS míří za diskuzí do Pardubic a Olomouce

17. 06. 2014

Zástupci sdružení SPELOS a skupiny SYNOT se v následujících dnech zúčastní hned dvou veřejných debat, zaměřených na problematiku loterií.

První z nich se uskuteční ve středu, 18. 6. 2014, v Pardubicích, druhá o den později v Olomouci.

Na obou akcích budou společně diskutovat provozovatelé loterií, kteří jsou zastánci odůvodněné a přiměřené regulace, s protiloterními aktivisty, kteří se populisticky snaží prosadit prohibiční řešení.

„Veřejných debat se účastníme pravidelně, a to po celé republice. Jsme rádi, že jsme na podobné akce zváni. Již několikrát jsme takto zjistili, že veřejnost není s objektivními informacemi a zásadními fakty vůbec obeznámena a často je ovlivněna lživými údaji a statistikami, které aktivisté s oblibou předkládají médiím,“ uvedl výkonný ředitel SPELOS, Petr Vrzáň, a doplnil: „je třeba, aby představitelé měst i zákonodárci k problematice loterií přistupovali zodpovědně. Unáhlená řešení totiž pouze vygradují problémy a připraví státní rozpočet o miliardy korun.“

Provozovatelé loterií dlouhodobě poukazují především na zkušenosti z okolních zemí, kdy po zavedení prohibice legální provozovatele nahradili nelegálové a černý hazard. Tento krok samozřejmě kromě finančního výpadku pro stát, města a obce, způsobil také zvýšenou kriminalitu a především nezaměstnanost. Ta by se v České republice dotkla přibližně 60 000 osob, které by posílily řady uchazečů o zaměstnání. Stát by navíc musel vyčlenit 720 milionů korun měsíčně na vyplacení podpory v nezaměstnanosti.

„Věřím, že veřejnost, která je v současné době téměř nucena k podpoře a následné účasti v referendech, nepodlehne těmto tlakům a populismu a rozhodne se na základě vlastního rozumu, objektivních skutečností a především rizik, které by přehnaná regulace přinesla,“ uzavírá Vrzáň.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY