SPELOS : Největšími přispěvateli veřejných rozpočtů jsou v oblasti herního průmyslu provozovatelé terminálů

10. 12. 2012

Herní průmysl letos odvedl do veřejných rozpočtů již více než 5,8 mld. Kč. Vyplývá to z aktuálních údajů o odvodech loterní daně.

SPELOS navíc již dříve vlastním šetřením zjistil, že se provozovatelé Centrálních loterních systémů s  koncovými videoloterními terminály na této dani podíleli částkou ve výši 4,215 mld. Kč. Potvrdilo se tedy, že jsou provozovatelé terminálů největšími přispěvateli veřejných rozpočtů, a to s podílem 73 % v rámci všech legálně provozovaných her v ČR.

„Veškeré tržby, z nichž pochází tyto odvody, však chtějí stůj co stůj získat pro sebe nelegální provozovatelé her. Mají k tomu i řadu pomocníků v podobě nejrůznějších občanských sdružení a ostatních „hazardobijců“, kteří se snaží zničit toto legální odvětví podnikání u nás. Dobře přitom vědí, že v tomto případě na místo transparentních provozovatelů nastoupí hazardní mafie tak, jak je tomu v zahraničí a veřejné rozpočty přijdou o tolik potřebné finanční prostředky,“ říká Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.

Podle jeho slov není bez zajímavosti, že obce již obdržely 4,1 mld. Kč, a to opět díky provozovatelům technických herních zařízení, z jejichž odvodů získávají celých 80 %.

„Tento stav však bohužel není konstantní. Ve srovnání s druhým čtvrtletím jsme zaznamenali pokles o 2,3 %, což je důsledek neuvážené a mnohdy populistické regulace ze strany obcí,“ pokračuje Petr Vrzáň.

Starostové tak dnes stojí na pomyslné křižovatce. Buď umožní podnikání legálním provozovatelům a podpoří tím své rozpočty nebo je zakáží a jejich místa okamžitě obsadí nelegální provozovatelé, kteří v lepším případě odvedou veškeré zisky do zahraničí.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY