SPELOS: Novela Volného – další přihrávka nelegálům!

07. 07. 2015

Novela poslance Volného, která až likvidačně navyšuje daňovou zátěž legálním provozovatelům loterií, byla dnes projednávána v Poslanecké sněmovně. Tato novela však nic neřeší, pouze podpoří černý trh. Ten již dnes zcela nekontrolovatelně bují.

„Je s podivem, že stát, který by se měl primárně zaměřit na řešení skutečně vážných problémů, jako jsou například nelegální provozovatelé či výtky evropské komise, schvaluje zcela nesmyslné a nesystematické právní změny, které tyto problémy jen prohloubí. K těmto změnám patří především novela z pera poslance Volného,“ uvedl Petr Vrzáň, prezident SPELOS, a dodal: „Zmíněná novela neřeší nic jiného než odvodovou povinnost legálních provozovatelů. Navržené sazby ale nejsou odůvodněné ani objektivní a především mohou být pro velkou část segmentu likvidační.“

Stát podle SPELOS namísto toho, aby vybral daně ze strany nelegálních provozovatelů, tento černý trh podpoří uvalením likvidačních sazeb na legální provoz. Jde o velký paradox, protože právě v těchto dnech se zástupci ministerstva financí, policie a dalších složek, snaží proti nelegálním formám hazardu aktivně bojovat.

„Je tedy otázkou, zda to není pouze boj tzv. „naoko“, když provozovatelé kvízomatů mají odkladný účinek k placení pokut a stále se rozšiřuje nelegální nabídka online her ze strany zahraničních poskytovatelů, které stát nijak nekontroluje ani nepenalizuje. Podnikatelé sídlící na území České republiky si však nemohou o povolení k provozu totožných internetových her ani zažádat a ještě je jim bezprecedentně navyšována daňová zátěž,“ dodává Vrzáň.

Podle navrženého nového zákona o dani z hazardních her jsou sazby určeny zcela jinak, než navrhuje poslanec Volný. A jelikož je v tomto zákonu předpokládána účinnost se začátkem roku 2016, neexistuje podle SPELOS důvod, proč by se měly duplicitně schvalovat další změny.

 

 

Petr Vrzáň, prezident SPELOS

Tel: +420 724 834 375

Email: moc.soleps@soleps

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY