SPELOS PODPORUJE BOJ PROTI KVÍZOMATŮM

06. 05. 2015

Spelos se ohrazuje proti tvrzení ministra financí, Andreje Babiše, podle něhož provozovatelé, jejichž herní zařízení musela ukončit provoz v důsledku zrušení povolení ministerstvem, provozují kvízomaty. Tyto provozovatele dokonce označil za ty, kteří z úředníků dělají hlupáky. SPELOS, sdružující legální podnikatele, s tímto výrokem zásadně nesouhlasí. Naopak sám dlouhodobě aktivně podniká kroky, směřující k odhalování a postihování tohoto nelegálního provozu.

S nelegálními provozovateli bojujeme už několik let. Jako první jsme například upozornili na o.s. Život je hrou, na které jsme také podali trestní oznámení. V souvislosti s kvízomaty jsme podali ministerstvu podnět k prošetření, na jehož základě bylo taktéž podáno trestní oznámení. Současně jsme vytvořili Mapy nelegálního hazardu, kam členové SPELOS za pomoci představitelů samospráv i samotných občanů zveřejňují odhalená místa nelegálního provozu,“ uvedl prezident SPELOS, a doplnil: „Jsme rádi, že stát chce v tomto směru konečně začít něco dělat. Jakákoliv represivní opatření vítáme.“

Podle SPELOS je velmi podhodnocen také počet provozoven s kvízomaty, který Ministerstvo financí odhaduje na 200. Podobných provozoven je na území České republiky několikanásobně více. Jsou však často umístěny tam, kam se nedostane ani policie – například jde o soukromé kluby, ale také garáže nebo byty.

„Přestože ministerstvo již více než rok slibuje, že proti kvízomatům tvrdě zakročí, je zarážející, že doposud v této souvislosti byla udělena jediná pokuta, a to společnosti VINDARON PRO, s.r.o., největšímu provozovateli kvízomatů. Paradoxem však je, že soud přiznal žalobě, kterou tato společnost podala, odklad. To v praxi znamená, že daná společnost pokutu ve výši téměř 10 milionů platit prozatím nemusí! Vymluvila se totiž na to, že by to pro její další provoz bylo likvidační. Právě to by přitom znamenalo vyřešení situace a ukončení provozu kvízomatů,“ doplnilo Vrzáň.

SPELOS dlouhodobě upozorňuje na to, že rozmach černých heren způsobuje současná velmi nepřehledná legislativa, která právě ilegálnímu provozu nahrává a legální podnikatele znevýhodňuje. Důkazem toho je i aktuální novela poslance Volného, která opět nelegální provozovatele neřeší, a je pouhým bičem na řádné provozovatele, kterým výrazně zvyšuje daňovou zátěž.

„Doufám, že Ministerstvo financí začne brát na současnou situaci zřetel a problémy začne neodkladně řešit. SPELOS je i nadále připraven poskytnout veškerou součinnost.

 

 

Petr Vrzáň, prezident SPELOS

Tel: +420 724 834 375

Email: moc.soleps@soleps

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY