SPELOS spouští Mapy nelegálního hazardu!

09. 07. 2014

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů SPELOS dnes spustilo webový portál s názvem Mapy nelegálního hazardu. Tímto způsobem se SPELOS rozhodl přitvrdit ve svém boji proti výraznému rozmachu černého hazardu v České republice.

„Na mapování nelegálních provozoven dlouhodobě intenzivně pracujeme. S některými informacemi jsme se již dříve obrátili na příslušné orgány. Stalo se tak například v případě občanského sdružení Život je hrou, na jehož činnost SPELOS upozornil jako první,“ uvedl Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS, a dodal: „Na základě podnětů od členů našeho sdružení a občanů máme k dnešnímu dni k dispozici již 117 adres, na nichž dochází k nelegálnímu provozu loterií. Dobře si však uvědomujeme, že toto číslo je pouze pomyslnou špičkou celého ledovce a skutečný stav je několikanásobně horší.“

Podle posledních odhadů legálních provozovatelů je u nás v provozu více než tisíc nelegálních herních zařízení. Ty se objevují především na místech, kde radnice přehnaly regulaci nebo rovnou vyhlásily nulovou toleranci legálnímu provozu loterií. Obdobné zkušenosti mají také v dalších zemích, kde zavedli nulovou toleranci hazardu a nyní bojují se zvýšenou nezaměstnaností, kriminalitou, mafiemi a úbytkem prostředků ve veřejných rozpočtech.

„Budeme rádi, když nám v boji s nelegálními hernami, internetovými kiosky nebo kvízomaty pomůže také široká veřejnost. Stačí jen vyplnit jednoduchý oznamovací formulář a upozornit tak na nelegální hernu, která zatím v databázi schází,“ doplnil Vrzáň.

Informace z databáze sdružení SPELOS mohou být zdrojem informací také představitelům jednotlivých měst a obcí, i dalším orgánům státní správy, které mají dozor nad sázkovými hrami ve své kompetenci.

„Navzdory řadě politických a především populistických slibů toho, jak snadné je černý hazard vymýtit, dobře víme, že vyřešit tento problém je naopak velmi složité. Proto věříme, že pomocí našich Map nelegálního hazardu státním orgánům i policii jejich práci s potíráním nelegálního hazardu usnadníme. Mapy nelegálního hazardu najdete zde: www.mapynelegalnihohazardu.eu

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY