SPELOS upozorňuje na nelegální pokerové kluby

12. 07. 2012

Největší profesní sdružení herního průmyslu u nás SPELOS dnes zaslalo oznámení o existenci 2 pokerových klubů v jednom z měst a žádá příslušné orgány státního dozoru o prošetření těchto nelegálních aktivit a vyvození přísných důsledků.

"Stalo se tak na základě signální informace, kterou jsme obdrželi od jednoho člena našeho sdružení, neboť naší společnou ambicí je potírání nelegálních sázkových aktivit," říká výkonný ředitel SPELOS Petr Vrzáň.

Karetní pokerové turnaje jsou od 1. 1.2012 podřazeny pod režim kasinových her, a proto jejich provozování mimo kasina nejrůznějšími občanskými sdruženími je ilegální. Tato sdružení se dopouští trestného činu neoprávněného provozování loterie nebo jiné podobné hry.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY