SPELOS vyhlašuje válku nelegálnímu hazardu!

21. 05. 2014

Sdružení SPELOS došla trpělivost s nelegálním hazardem. Rozhodlo se proto přitvrdit ve svém boji proti nejrůznějším černým hernám, které ve velkém zaplavují Českou republiku. Jen podle posledních odhadů legálních provozovatelů je u nás v provozu více jak tisíc nelegálních herních zařízení. Ty se objevují především na místech, kde radnice přehnaly regulaci nebo rovnou vyhlásily nulovou toleranci legálnímu provozu loterií.

„Od provozovatelů nelegálního hazardu se jednoznačně distancujeme. Již několik let intenzivně upozorňujeme politickou reprezentaci na to, že radikální kroky v regulaci povedou pouze k dramatickému rozmachu černého trhu. A to se bohužel v posledních týdnech jen potvrzuje. I přes rázná mediální prohlášení si stát ani obce s černými hernami, kvízomaty a dalšími internetovými kiosky neumí fakticky poradit,“ řekl Petr Vrzáň, výkonný ředitel sdružení SPELOS.

„Obdobné zkušenosti mají také v dalších zemích, kde zavedli nulovou toleranci hazardu a nyní bojují se zvýšenou kriminalitou, mafiemi a úbytkem prostředků ve veřejných rozpočtech. Tamní politici proto hledají urychlená řešení, jak znovu legalizovat provoz loterií a dostat jej opět pod kontrolu státu,“ dodal Vrzáň.

Členové sdružení SPELOS proto již delší dobu shromažďují přesné informace o výskytu nelegálního hazardu v České republice. Postupně tak vzniká rozsáhlá databáze, která podrobně mapuje výskyt nelegálních herních zařízení nebo černých heren. V nejbližší době navíc sdružení SPELOS spustí také speciální webovou stránku, která bude nejen informovat o konkrétních nelegálních hernách, ale pomocí které bude se do boje např. proti kvízomatům může zapojit také široká veřejnost. Stačí jen vyplnit jednoduchý oznamovací formulář a upozornit tak na nelegální hernu, která zatím v databázi chybí.

Informace z databáze bude pak sdružení SPELOS poskytovat jak představitelům jednotlivých měst a obcí, tak dalším orgánům státní správy, které mají dozor nad sázkovými hrami ve své kompetenci. „Jakékoliv formy obcházení zákona odmítáme a věříme, že státním orgánům i policii alespoň trochu usnadníme jejich práci s potíráním nelegálního hazardu,“ dodal Petr Vrzáň.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY