Starosta města Františkovy Lázně ve své předvolební kampani lže!

21. 08. 2012

Nejvyšší muž Františkových Lázní Ivo Mlátilík tahá své voliče za nos. Ve videu, v němž ze všech, kteří si někdy zahrají na zábavních terminálech, dělá zloděje, vandaly a feťáky a které je součástí jeho předvolební kampaně, totiž uvádí nepravdy.

Mlátilík zde doslova uvádí: „Jako starosta Františkových Lázní jsem naše město zbavil všech heren a hracích automatů“.

Následně dělá čest svému jménu – pan Mlátilík totiž začne zběsile mlátit do – jak říká – posledního automatu, který zde ještě zbyl. Ve svém tvrzení ale bezostyšně lže. Potvrzuje se tak to, na co SPELOS upozorňuje dlouhodobě. Řada politiků téma loterií pouze zneužívá ve svůj osobní prospěch v rámci předvolebních kampaní, ve snaze získat politické body.

Loterie se totiž ve Františkových lázních provozují, a to tak, jak by po shlédnutí videa čekal jen málokdo. Ivo Mlátilík totiž navzdory svému tvrzení provoz loterií ve Františkových Lázních monopolizoval, a to tím, že pro jejich provoz vyhradil pouze jedinou adresu. Shodou okolností se jedná o objekt vlastněný samotným městem. Vedení města si tak může libovolně, bez uplatnění objektivních kritérií, určovat, kterému provozovateli a za jakých finančních podmínek podnikání umožní, což rozhodně nelze označit za regulaci za účelem zachování veřejného pořádku, ale systém „kdo dá víc“.

Domníváme se navíc, že by příslušné orgány měly prošetřit, zda neexistuje přímá spojitost mezi tímto monopolem a zálibou pana Mlátilíka v drahých, luxusních vozech. Již dříve totiž Mlátilík pro média uvedl, že si v roce v roce 2004 pořídil nové Ferrari, kabriolet Mondena 360. O tři roky později – tedy v době, kdy byl starostou Františkových Lázní, to pak bylo Bentley GT. V loňském roce se v německé televizi Vox prezentoval jako majitel Porsche Panamera, které si nechal upravit za 200 000 eur! Je s podivem, že si z to vše může z platu místního politika dovolit.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO ZDE:


<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY