Tiskové prohlášení SPELOS

21. 09. 2016

Jsme velmi překvapeni informacemi, které přinesla arabská televize - Al-Džazíra. Cituje totiž českého národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila, který v rozhovoru pro tuto televizi řekl, že se při své práci setkal s výhružkami. Konkrétně měl čelit hrozbě, že by právě v souvislosti s hazardem mohl přijít o pozici.

Je pro mne velmi udivující, že pan Vobořil v tomto směru přednostně neinformoval česká média, se kterými je často v kontaktu, ale pouze arabskou televizi se sídlem v Kataru (zvláště s ohledem na to, že popisuje právě situaci v ČR). Je totiž přinejmenším nestandardní, že česká média přebírají citace českých osobností, trvale žijících v ČR, z arabských médií.

Rád bych se proto pana Vobořila veřejně zeptal, proč volil tento postup a především na to, zda se s tak závažnou informací obrátil také na policii, případně kdy a s jakým výsledkem. Jsem přesvědčen o tom, že nejen veřejnost, ale především legální provozovatele loterií by jistě zajímalo a měli by vědět, kdo byl ten „někdo“, kdo panu Vobořilovi vyhrožoval. S podivem zůstává také to, že Arabové nekontaktovali například nikoho z českých politiků, ale pouze pana Vobořila.

Spojení pana Vobořila s arabskou televizí nerozumím tím spíše, že dle veřejně dostupných zdrojů právě Al-Džazíra bývá kritizována za podporu terorismu, jelikož vysílá nahrávky, které pořizují přímo teroristé a ostatní militantní organizace. Především díky nim si údajně zajišťuje popularitu a sledovanost.

Email: moc.soleps@soleps

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY