Vsetínská vyhláška otevře dveře nelegálnímu hazardu

18. 01. 2016

Vsetínští zastupitelé na svém posledním zasedání přijali vyhlášku, která výrazně omezuje provoz herních zařízení na území města. Ten by se v budoucnu měl být dostupný na jediném místě. Sami politici se shodli na tom, že prohibice není vhodným řešením, protože by otevřela dveře nelegálnímu trhu. Legální provozovatelé však varují také před nebezpečím přehnané regulace. Jakmile totiž podle nich nebude nabídka adekvátní poptávce, byznys se přesune do šedé zóny.

Petr Vrzáň, prezident SPELOS:

„Tento stav bohužel vidíme v řadě měst, která se podobnou cestou vydala. Legální provoz zde nahradily nejrůznější kvízomaty, slevomaty, internetové kiosky a občanská sdružení. Nikde neexistuje žádná kontrola a městům i státu utíkají desítky milionů.“

Podle provozovatelů je navíc zcela opomíjeno online prostředí. Hráči se totiž budou ve velkém přesouvat také na internet, kdy mohou hrát odkudkoliv prostřednictvím mobilních telefonů a tabletů, a to prakticky bez omezení.

Petr Mikoška, výkonný ředitel SYNOT TIP:

 „Soustředění provozu na jediné místo absolutně nemůžeme nazvat regulací ani prevencí patologického hráčství, ale politickým výstřelem mimo terč. Zastupitelé se totiž ohrazují ochranou rizikových skupin. Dobře ale vědí, že ta už bude v době začátku platnosti vyhlášky zajištěna, a to novým zákonem, který díky povinné registraci tyto osoby ze hry zcela vyloučí a vstupuje v platnost s rokem 2017.“

Podle provozovatelů jsou tak přílišná omezení zcela zbytečná. Vsetín jimi údajně otevírá náruč nelegálnímu hazardu a zbavit se ho je podle zkušeností z ostatních měst i zemí prakticky nemožné.

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY