VYZÝVÁME BRNĚNSKÉ POLITIKY K JEDNÁNÍ S ODBORNOU VEŘEJNOSTÍ

14. 01. 2014

Sdružení SPELOS je pohoršeno současnou situací v oblasti regulace loterií v brněnské městské části Brno - střed. Tamní zastupitelé totiž budou zítra rozhodovat o nové podobě vyhlášky regulující provoz loterií. Ta je ale jednoznačně diskriminační.

„Dosavadní postup vedení městské části svědčí o amatérismu bez znalosti věci. Zástupci Brna – střed postupovali zcela netransparentně, když předem neoznámili kritéria budoucí regulace a o této problematice vůbec nejednali s odbornou veřejností, přestože jsme jim tuto debatu opakovaně nabízeli,“ doplnil Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.

SPELOS označuje postup, kdy se představitelé Brna - střed nejprve rozhodli pro regulaci formou zachování devíti kasin, ale již po několika dnech i tento svůj názor změnili a bez jakýchkoliv objektivních kritérií vybrali pouze dvě provozovny, v nichž mohou být loterie nadále provozovány, za blamáž.  Zákaz provozu tak znemožní podnikání řadě provozovatelů, kteří budou muset ukončit svou činnost v celkem 119 provozovnách!

Naopak zvýhodněni jsou pouze dva provozovatelé, kteří jsou vybráni na základě nijak nespecifikovaných kritérií.

„Vedle nich očekáváme boom nelegálních provozovatelů, kteří obsadí podstatnou část ze zakázaných míst, a tedy přesun tohoto podnikání do podsvětí,“ uzavírá Vrzáň.

 

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY