Zmatek kolem vyhlášky na Brně - střed. Magistrát by měl odložit projednávání vyhlášky

20. 01. 2014

Sdružení SPELOS upozorňuje na zmatek a chaos, který vzešel ze zasedání zastupitelstva Městské části Brno – střed.

Tamní zastupitelé hlasovali ve středu 15. ledna 2014 o nové podobě návrhu obecně závazné vyhlášky, které má regulovat loterie a jiné podobné hry na území městské části. Přestože média informovala o tom, že zastupitelé odhlasovali povolení pouze pro dvě kasina a na všech ostatních místech městské části provozování loterií zakázali, oficiální zápis ze zasedání zastupitelstva však mluví zcela jinak. Podle tohoto zápisu má být na území městské části povoleno provozování loterií na 9 adresách.

Zápis ze zasedání zastupitelstva je k dispozici na tomto odkazu: http://www.stred.brno.cz/file/4932. Příloha, na kterou se zápis odvolává a která je směrodatná pro počet adres, na kterých má být povoleno provozovat loterie a jiné podobné hry (str. 72), je k dispozici na tomto odkazu: http://www.stred.brno.cz/file/4887

„Nevíme co platí. Oficiální dokumenty města se rozchází s tím, o čem informovali novináři a co bylo zřejmé z diskuse přímo na zastupitelstvu městské části. Apelujeme proto na zastupitele statutárního města Brno, aby odložili projednávání obecně závazné vyhlášky o regulaci loterií a jiných podobných her a nehlasovali o návrhu městské části, který je ryze zmateční. K odložení vede také fakt, že někteří členové našeho sdružení podali podnět k revokaci usnesení zastupitelstva městské části Brno – střed z důvodu jejího diskriminačního charakteru,“ uvedl Petr Vrzáň, výkonný ředitel asociace SPELOS.


Kontakt pro média:
Ing. Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS
Mobil: +420 724 834 375
Email: moc.soleps@aidem

<<< zpět

O nás

Jsme největším profesním sdružením loterních společností v ČR. Usilujeme o maximální transparentnost loterního průmyslu jako legálního podnikatelského odvětví. Nabízíme seriózní diskusi, postavenou na argumentech, nikoliv populistických fikcích.

Petice

Provozovatelé loterií a zaměstnanci loterního průmyslu bojují peticí proti nelegálnímu provozu loterií po internetu a především daňovým únikům. Tímto krokem současně chtějí omezit poškozování českých provozovatelů loterních her.

Ke stažení zde

Jak regulovat

Speciální příručka pro obce a města. Doporučení, jak účinně, zákonně a transparentně regulovat loterie pomocí vyhlášek.

Příručka Jak regulovat loterie
Ke stažení zde

Propouštění

Loterní průmysl dává v ČR práci více než 60 000 lidí. Ti všichni by v případě loterní prohibice přišli o zdroj obživy.

Mapa nezaměstnanosti
Ke stažení zde

Loterní daně

Loterní průmysl odvedl za uplynulý rok jen formou loterní daně do veřejných rozpočtů 8,1 mld. Kč. Obce a města z této částky obdržely 5,5 mld., stát pak 2,6 mld. Kč. Herní průmysl je tak jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů do veřejných rozpočtů.

Kontakt

SPELOS
Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

e-mail: moc.soleps@soleps

SEKCE PRO ČLENY